Během léta, ale i teplé zimy máte vyhráno, pokud si můžete v klidu sednou na zahradu nebo terasu. Většina z nás ale takové štěstí nemá a může pracovat jen a pouze s malým prostorem na balkonu. Jak si tam vytvořit příjemný a klidný koutek, který si můžete kdykoli užít?

bylinky ve skle

Zamyslete se nad místem

Každý balkon je jinak velký a velký rozdíl také je, pokud tam již máte nějaký nábytek, nebo ne. Změřte si přesně, kolik z prostoru můžete naplno využít. Nezapomínejte ani na to, že se tam musíte pohodlně pohybovat. Velká křesla vypadají krásně, ale pokud vám budou překážet ve vchodu, tak ho tam nedávejte.

 

Tip: Skvělým pomocníkem se může stát jednoduše vystřižený papír. Změřte si předem nábytek, který chcete pořídit a míry vystřihněte z papíru. Položte je na podlahu a snadno uvidíte, jestli se tam v klidu vejdou židle se stolem i vy sami.

klasické balkony

Šikovný materiál

Jste fanoušci kovu? To je samozřejmě v pořádku. Na místo, kam praží sluníčko se ale moc nehodí. Na venkovní posezení se mnohem víc hodí dřevo, případně plast. Ani jeden z těchto materiálů se nerozpaluje a tím pádem bude během léta mnohem příjemnější.

 

Rozhodnout se musíte podle vlastních preferencí, ale také možnostech údržby. U dřeva musíte počítat s trochu složitější péčí, protože ho musíte pravidelně lakovat a starat se o něj. Na druhou stranu plast stačí jen otřít vlhkým hadrem, případně vodou s jarem.

 

Zpestřete si život jasnými barvami

Pěstovat můžete jak okrasné květiny, tak i bylinky. V zahradnickém obchodě snadno objevíte nejrůznější závěsné květníky, stejně jako konstrukce ke zdi, které tam jen postavíte a můžete na ně také něco zavěsit. Poté je jen na vás, jestli zvolíte bazalku a pažitku, anebo karafiáty.

 

Vytvoříte tak za pár korun nádherný dekorativní prvek, který vám budou závidět všichni sousedi. Umístit více květin se vůbec nebojte. Díky nim si můžete i na velmi malém místě vytvořit úžasnou oázu klidu. Udělejte si tam drobný čtecí koutek plný přírody a užijte si každou volnou chvilku.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup