Miloš Zeman je ve svém posledním možném prezidentském období. Mandát mu vyprší v březnu 2023 a pak víme jistě, že nás čeká nový český prezident. Poslední měsíce se ale stále častěji mluví o chatrném zdraví hlavy státu.

Co trápí Miloše Zemana? Poslední dobou vidíme, že se jeho zdravotní stav zhoršuje a to ho omezuje ve výkonu prezidentské funkce, nemůže tolik cestovat na státní návštěvy, nevystupuje tak často v proslovech a celkově vidíme, že není tolik energický, jak býval.
Česká republika, česká vlajka

Přiznal, že se jeho zdravotní stav zhoršil. V jednom z posledních rozhovorů řekl, co ho trápí:

·         nízký krevní tlak

·         bolesti nohou, kdy nedochází na pravidelné rehabilitace

·         špatný sluch, aj.

Toto jsou zdravotní komplikace, které byly oficiálně přiznány, co dalšího pana prezidenta trápí, to nevíme.

Hodně lidí se nechává slyšet, že bychom měli být plně informováni o tom, co s hlavou státu je nebo není v pořádku a dokonce, že, pokud je jeho zdravotní stav tak špatný, by měl snad ze své funkce odstoupit.

Nemyslíme si to, zdraví je každého soukromá a velmi osobní věc a není povinností pana Miloše Zemana se svěřovat celému státu, celému světu, i přes to, že je prezidentem České republiky. Je to velice inteligentní člověk, který, pokud by to bylo potřeba, by odstoupil a věnoval se sám sobě.

Měli bychom být trochu lidštější a i s ohledem na politiku, politický svět bychom si měli říct, že zdraví, štěstí a láska jsou doopravdy to nejdůležitější v našich životech a měli bychom se k sobě chovat s úctou a pokorou.
Praha, Pražský hrad

Nezáleží na tom, jak dalece jsme nebo nejsme známá osobnost, jak moc se angažujeme v politice nebo komu jsme denně na očích, ale nikdo nemá právo na urážky, neúctu a další neadekvátní projevy.

Česká republika by se stala lepší zemí ne v momentě, kdy bychom měli plně zdravého a vitálního prezidenta, ale stane se lepší zemí, pokud začneme každý nejdříve pracovat sám na sobě, ať jsme lékař, úředník, popelář, učitel, dělník nebo hlava státu.