Nechcete-li si kupovat maličký byt za šílené peníze, protože na větší nemáte, nekupujte ho vůbec. Vždy existují další možnosti a zde to není jinak.

Bydlení, co vás finančně nezruinuje

Koupit si vlastní rodinnou vilku nebo alespoň byt o standardní velikosti 3+1 je přáním každého běžného Čecha. Donedávna nebyl velký problém pro většinu našinců si toto přání splnit. Ovšem v posledních několika letech je trh s obytnými nemovitostmi doslova přesycen drahými byty a vilkami a normální bydlení k dispozici za normální peníze skoro nikde není. To se týká hlavně těch největších obcí u nás, v menších městech je situace přeci jen lepší, ale stejně, pod milion už si dnes byt se třemi pokoji asi nekoupíte.

Domek za lesem

Není ale potřeba lamentovat a lomit rukama nad svým osudem. Své vlastní bydlení si samozřejmě pořídit můžete, a to dokonce i za slušné peníze. Jen to nebude klasika, na kterou jste zvyklí, ale v našich končinách přeci jen stále trochu netradiční styl bydlení. I tak je dost pravděpodobné, že vás české mobilní domy potěší, a to nejen svou cenou, ale i dalšími vlastnostmi.

Dříve se tento druh obydlí dovážel primárně z ciziny, hlavně tedy z Holandska a Francie, ale v současnosti je možné si pořídit i české mobilní domky, a to v mnoha kategoriích. Některé nejsou příliš vhodné pro celoroční bydlení, ale pokud máte zájem, mohou s trochou úprav fungovat třeba jako chatky. Pro letní dovolené ideální. Nejmodernější verze jsou samozřejmě zároveň i nejprostornější a nabízejí také nejvyšší luxus. Skvělé navíc je, že většina z nich je vybavena v základu, tudíž o zařizování interiéru se v podstatě starat nebudete muset.

Dům u kopečku

Skromné papírování

Na rozdíl od standardních staveb není u mobilních domů, a to ať už pocházejících z našich luhů a hájů, nebo ze zahraničí, nutné provádět tolik papírování. Prostě jen podepíšete papíry, necháte si své nové bydlení odvézt a svůj pozemek a máte v podstatě vystaráno. Tedy až na jednu drobnost, musíte ještě provést ohlášku na nejbližším stavebním úřadě. To je ale prkotina proti tomu, co všechno byste museli absolvovat, když byste chtěli u nás stavět.