Lidé, kteří uplatňují ve svém životě zdravý selský rozum, jsou ve výhodě. Nenechávají se příliš zviklat cizími argumenty, trendy a směry, které obvykle udávají lidé s nízkým sebevědomím, a za nimiž častokrát stojí různé osobní preference. Stejně tak lze zaujmout postoj i vůči stěhování.

Takříkajíc každý z nás se ve svém životě alespoň jednou někam stěhoval, a pokud ne, takových lidí je minimum. Při stěhování záleží vždy na jeho rozsahu a právě zde musí nastoupit onen selský rozum.

věci v krabici

Přemísťujete pár krabic? Pak nemá význam volat stěhováky – pár věcí, které vyskládáte do auta, a převezete je nadvakrát, či na třikrát na kratší vzdálenost, řekněme v rámci většího města, nebo do 50 km – s tím si hravě poradíte sami. S narůstajícími kilometry a počtem břemen se však situace komplikuje, zvláště, jsou-li ve hře velké spotřebiče, nábytek a koberce.

Nač se zbytečně dřít – existují služby, které lze teoreticky nahradit svépomocnými pracemi poměrně snadno, jako je např. pedikúra, kosmetika, masáže, malování bytu, úklidové služby atp. Stěhování Praha je však vázáno na fyzickou dřinu a psychický tlak. Velmi důkladně zvažte, zda do toho jít sami, nebo to nejobtížnější svěřit do rukou někomu jinému. Zpočátku se to může zdát snadné, ale mohou vám docházet síly a naložíte-li si toho (obrazně i doslova) moc, projeví se to na vašem zdravotním stavu. Proto se také stěhovací služby považují za těžce vydělané peníze.

krabice na stěhování

Spolehlivost – U svépomocných akcí se musíte obvykle spolehnout na nějakého kamaráda, ale ne vždy to, jak se říká, „vyjde“. Pro stěhovací firmu je tento proces naopak závazný, je to v podstatě sázka na jistotu, a i kdyby se v průběhu prací vyskytly nějaké komplikace, s těmi každý skutečný profesionál musí počítat. Výhodou je také pojištění proti poškození či ztrátě věcí, a to nejen těch vašich, ale i cizích.