Je to tady, máte nového člena rodiny a s tím vás čeká určitě i spousta starostí a komplikací. Ideální je, abyste kočičce vyhradili vlastní místnost, pokud to samozřejmě jde. Většina lidí tak perfektní podmínky nemá a tak nezbývá než začít řešit to, jaký koutek jí vyhradit. Někdy to nemusí být zrovna jednoduché, postupem času možná zjistíte, že vy bydlíte s kočkou a ne ona s vámi.
bílá kočka
Je to zvíře chlupaté a tak očekávat, že nikde nebude ani chloupek, je tak trochu naivní. A tak se smiřte s tím, že chlupy budou prostě všude, kam vleze, závěsech, koberci, sedací soupravě, křesle. Výjimku tvoří druh koček, které srst nemají.
S tím také souvisí častější provádění běžného úklidu, hlavně vytírání a luxování. Na oblečení si pořiďte kartáč nebo váleček a nezapomínejte na pravidelné kartáčování.
Možná bude váš domácí mazlíček omezovat i přítomnost návštěv, ne každý snese kočičí srst, která vyvolává alergii a s ní nepříjemné související obtíže. Chvilková návštěva možná vadit nebude, ale v takovém případě je třeba dbát na pečlivost úklidu a kočku v době návštěvy raději nechat někde stranou.
To, čím může utrpět vaše vybavení, tedy hlavně nábytek, mohou být škrábance. Kočičce by jako náhrada mělo postačit škrabadlo, ale to, že se jí bude víc líbit např. obývací stěna, vám nikdo zaručit nemůže. Pro jistotu nechte zkrátit drápky.
kočka s otevřenou pusou
Pokud máte rádi rostliny, tak si zjistěte, které z nich jsou jedovaté a rychle s nimi pryč. Nebezpečím mohou být i okna, kočce stačí opravdu málo, dokáže se protáhnout i malou škvírkou, i když by ustála případný pád, může se někde zatoulat nebo se může i někde ztratit. 
Mimo dosah také umístěte prostředky určené na úklid, gelové kapsle na praní, lékárničku apod. Vše, co máte v místnostech na volno jako třeba lampu, připevněte. Pozor také dejte na veškeré kabely, které mohou být lákavou hračkou.