Takzvaná detoxikace a redukce váhy mohou mít spolu úzkou souvislost. Záleží ovšem na tom, jakým způsobem se rozhodnete se svými nadbytečnými kilogramy zatočit. Jestliže půjdete cestou bulimie nebo anorexie, asi svému tělu příliš neprospějete. Ale to už jsou celkem extrémy.

fitnes

  • Ovšem výjimečné není ani to, že se lidé v touze po okamžitém zhubnutí vzdají na nějaký čas stravy docela.
  • Radost ze ztráty několika kilogramů však trvá jen krátce.
  • Dříve či později se totiž musejí vrátit k normálnímu stravování a v tu chvíli si naše tělo začne po této stresující zkušenosti raději dělat zásoby na horší časy.

Jsou „dietáři“, kteří si tímto způsobem naprosto rozhodili metabolismus. Z této situace je velice složitá cesta, ne-li nemožná.

Zhubnout a nemít hlad

Raději dovolte svému tělu, aby si vytvořilo stav, který se označuje jako „ketóza“. Dojde nejen k odstranění nežádoucího tuku, ale i ke zmíněné detoxikaci. Tělo totiž spolu s tukem spaluje i usazené toxické látky. Jednoduše řečeno – zbaví se všeho nepotřebného. Pokud vás ketogenní dieta zaujala a rozhodnete se pro ni, pak je zapotřebí dodržovat několik zásad. Jen ještě dodatek – do ketózy se váš organismus dostane přibližně za dva až tři dny po zahájení celého procesu. Při každé dietě je samozřejmě důležitá strava. Tady je zapotřebí připravit takové pokrmy, které jsou vhodné pro proteinovou stravu. Příprava takových jídel v domácích podmínkách a s použitím běžných potravin se nedoporučuje. Je to časově velice náročné.

zhubnutí

  • Využití běžných potravin je ze zdravotního hlediska nevhodné.
  • Můžete využít speciálně připravených jídel, u kterých máte jistotu, že vám s dietou pomohou.

O pestrost a chutnost stravy se nemusíte obávat.Na výběr je z několika druhů sladkých i slaných potravin. Například omelety, těstoviny, pečivo, palačinky. Ochutnávat můžete dokonce i koláče.