Vánoční svátky jsou za námi a máme tu čas pro zimní dovolenou. Pokud nejste milovník zimních sportů nebo máte lyžařskou dovolenou už naplánovanou a přemýšlíte, čím si zimu ještě zpestřit, navštivte karneval v Benátkách.

Jestliže bude někdo mluvit o světově proslulém karnevalu, bude se jistě jednat buď o karneval v Riu nebo v Benátkách. Oba karnevaly jsou velkou událostí a vždy přitáhnou spousty turistů, kteří chtějí vidět záplavu úchvatných kostýmů.
maska z benátek
Pravé benátské kostýmy mají vysokou hodnotu a dědí se z generace na generaci, podobně jako tomu bylo u českých a moravských krojů. Samozřejmě si při návštěvě Benátek můžete také nějaký kostým koupit – ať už se bude jednat o dílo z luxusních materiálů nebo o cenově dostupnější variantu, případně jen škrabošku. Ale atmosféru benátského karnevalu si jistě užijete i jako pozorovatel.

První zmínka o slavnostech pochází z roku 1094. Oficiálním svátkem v tehdejší Benátské republice je od roku 1296, ale tak, jak jej známe nyní, se slaví od konce 18. století.

Datum karnevalu je stejně jako datum Velikonoc pohyblivé – začíná druhým dnem svátku Božího narození a končí v úterý před Popeleční středou. Tentokrát tedy připadá na 23.1. – 9.2.2017. Celé toto období je nabité plesy, koncerty, maškarními průvody, spoustou divadelních představení a ohňostrojů. Karneval uzavírá velký ples na námětí Sv. Marka.
benátky karneval

Užijte si město naplno

To vše se navíc děje na pozadí úchvatného města známého svojí romantickou atmosférou. Když už zde budete, nezapomeňte navštívit kromě náměstí a baziliky Sv. Marka také všem známý most Rialto.

Ve městě je nespočet nádherných kostelů a paláců, z nichž nejznámější je Dóžecí palác a most Vzdechů, po kterém údajně vedli do blízkého vězení slavného Giacoma Casanovu. Projeďte se gondolou a užijte si až do posledního momentu kouzlo tohoto úžasného města.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup