Je tak bezvadné, že děti konečně povyrostly a mohou s Vámi absolvovat cyklistickou dovolenou, jakou jste zažívali před mnoha lety, než jste si ty malé pacholky pořídili! Takovou paniku z radosti nad společnou dovolenou úplně celé rodiny na kolech zažíváte poprvé! Nechť je Vám přáno!
rodinka na kolech.jpg
Máte nějaký problém?
A co to, že jste se tak najednou zasekli? Něco Vám pokazilo radost? No jo, musíte zorganizovat odvoz bicyklů vlakem na místo Vaší společné dovolené. Hm, tak to je škoda, že nemáte závěsné zařízení . To by se Vám teď šiklo, viďte? A s držákem na kola? To by bylo podstatně jednodušší odjet se vším všudy, včetně bicyklů a dětí. Ale když nemáte, tak nemáte.
Takže nic. Musíte je poslat vlakem. Tedy ta kola. Ne děti.
· Seznamte se symboly, které označují možnost, nebo nemožnost přepravy kola v daném vlaku.
· Musíte si rezervovat místa pro kola v přepravním vagonu. Průvodčí je bude mít pod kontrolou.
· Počítejte s penězi, které vyplynou z počtu kilometrů v přepravním vagonu, ceny za úschovu a místenku. Když budete kupovat jízdenku prostřednictvím e-shopu, vyjde Vás to levněji. Rezervovat místa pro Vaše kola můžete až 2 měsíce před odjezdem.
· A než předáte kola zaměstnanci ČD, musíte odmontovat lehce odnímatelné součásti kola. To je vážně v přepravním řádu uvedeno.
kola ve vlaku.jpg
Jak je to komplikované, co říkáte?
A jak skvělé by bylo ráno před odjezdem připevnit kola na držák na kola, který je připevněn k závěsnému zařízení, poskládat batožinu do kufru auta a naložit manželku a děti a vyrazit na super dovolenou! No nic. Vás se to zatím netýká. Vy musíte vyběhat pro letošní dovolenou rezervaci a přepravu Vašich bicyklů vlakem.
Ale nebojte. Do příští dovolené si zařídíte držák na kola a budete společně cestovat daleko pohodlněji, než letos! Myslete na to včas! Rok uteče jako voda.