Na trhu se objevily nové výbojky od výrobce Philips s označením Master SDW/TG o výkonu 50 a 100 W, propojené s předřadníky HID Prima Vision. Jedná se o sodíkové výbojky řady Mini whiteSON, které jsou extrémně výkonné, a zároveň poměrně malých rozměrů.

světla

Čím se vyznačují výbojky této typové řady

  • Vývoj této řady produktů osvětlovací techniky počítá s využitím elektronických předřadníků. Jejich výhodou je optimalizace řízení průchodu elektrického proudu svítidlem a tento proces je efektivnější, než u klasických elektromagnetických předřadníků.
  • Produktová řada Mini se liší od svého předchůdce WhiteSON především velikostí při zachování stávajících parametrů. Tyto vysokotlaké sodíkové výbojky jsou o polovinu menší. Výrobce apeluje na zákazníky v tom smyslu, že pro zachování vlastností musí být tyto výbojky instalovány do svítidel bez čelních ochranných skel.
  • Výbojky Mini whiteSON mají velmi dobré podání barevných odstínů teplých barev, především červeného spektra. Z tohoto důvodu jsou ideálním svítidlem zejména pro maloobchod. Hodí se např. do výloh s květinami a s potravinami, kde plně vynikne jejich vzhled. Uplatnění najdou i v obchodech s textilem a také tam, kde je vhodné prostředí obchodu zútulnit teplými barvami, např. v prodejnách nábytku a v kuchyňských či koupelnových studiích.

lampa

  • Univerzalita je typickou vlastností těchto výbojek. Je možné je navíc instalovat od předřadníku až do vzdálenosti 2 metry a tím pádem lze světla montovat do stropních podhledů a předřadník skrýt do technické šachty.
  • Elektronické předřadníky po ukončení náběhu zamezí kmitání světla, jejich pracovní frekvence je 125 Hz. Doba náběhu těchto světel je pouhých 10 sekund.
  • U těchto výbojek se ve srovnání s jejím předchůdcem whiteSON, kde není v činnosti předřadník elektronický, ale elektromagnetický, výrazně spoří elektrická energie. V průměru se u jednoho světelného zdroje uspoří ročně přibližně 140 Kč.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup