Tento strom nabízí nepřeberné možnosti v rámci výzdoby. A to jak v rámci interiéru, tak exteriéru. Je možné použít výrobky z něj do nejrůznějších věnců, kytic a dalších dekorací. Lze s nimi ozdobit i věnce na dušičky, které se taktéž blíží mílovými kroky.
barvy matky přírody
Základem každého takového výrobku je růže. A to taková, kterou vyrobíme právě z javorového listí. Potřebujeme velké množství různě barevných javorových lístků i se stopkou a gumičky nebo nastříhané provázky, kterými budeme růže fixovat. Každý lístek přeložíme na polovinu tak, aby nám stopka směřovala dolů, a postupně jednotlivé lístky přikládáme k sobě, aby nám vznikl tvar růže. Když máme růži vyrobenou, můžeme ji ještě poupravit, než ji zafixujeme gumičkou nebo provázkem. V závěru můžeme, ale nemusíme, ustřihnout stopky. Vždy záleží na tom, k jakému účelu růže vyrábíme.
Věnce k nejrůznějším účelům
Můžeme vytvořit věnec jako podzimní dekoraci na dveře nebo okno. Jako základ můžeme použít nejrůznější ohebné větvičky, slámu, seno nebo i polystyren. Za použití tavné pistole můžeme připevnit javorové růžičky a eventuálně přidat i další přírodniny (šišky, mech, sušené květiny a další přírodniny dle vlastního výběru a fantazie). Stejně tak můžeme ozdobit i dušičkový věnec, který nejprve ovážeme chvojkami a následně opět tavnou pistolí přidáme růže z javorového listí. Doporučuji doplnit staticí, šípky nebo šiškami, které podtrhnou kouzelnou barevnost javorového listí.
krása podzimu
Květiny, které vydrží
Jako krásnou dekoraci do vázy můžeme použít kytici svázanou z několika takto vyrobených růží. Můžeme celý náš výrobek doplnit opět přidáním šípků nebo kytiček z javorových větviček. Můžeme k výrobě těchto kytiček využít i jiných větviček. Podstatné je, aby byly větvičky pevné a příliš se neohýbaly. Každou větvičku na jedné straně nařízneme a to právě do tvaru květiny. Provedeme přibližně 3 – 7 řezů do větvičky. Délka řezu závisí na naší fantazii, jakou květinu bychom rádi vyrobili. Když máme větvičku dostatečně nařízlou, rozvětvíme jednotlivé řezy tak, aby nám tvořili květinu a buď celou část námi připravené květiny ponoříme do barvy, nebo za pomoci štětečku jednotlivé „okvětní plátky“ natřeme barvou. Když zkombinujeme takto vyrobené květiny s růžemi z javorového listí, bude jistě každý obdivovat nejen krásu, kterou jste si domů donesli, ale také krásu, kterou jste vyrobili. Protože výsledek bude stát za to.