Také máte někdy náladu přeházet v bytě nábytek, rozmístit jej jinak a užít si jeho novou polohu, případně změnit celou koncepci, anebo jen nahradit stávající barvy jinými odstíny? Není to nic neobvyklého a moderní psychologie tomu přikládá i důležitost vzhledem k tomu, že každá živá bytost má v sobě obrovský tvůrčí potenciál a touhu po změně a prožívání něčeho nového, dosud neznámého.

mobil se silikonovým obalem

To samé se týká i oděvů, lidé skutečně sebevědomí a svobodní se rádi oblékají do výrazných barev, které podtrhují jejich individualitu, a také je rádi střídají. Uvědomují si jejich význam, nejen z hlediska teploty barev, ale i působení na psychiku – náladu. Je tedy výhodné mít v šatníku více triček, košil, kalhot v různých barvách a je škoda, že řada moderních směrů nedává barvám takovou přednost, jakou by si zasloužily. Život není zkrátka jen o šedé a černé.

Střídání oděvů podle barev zkvalitňuje a prodlužuje život, stejně tak různé oděvní a bytové doplňky. Patří sem i přístroje, které máme každý den po ruce, a jsou součástí našeho života – mobilní telefony.

mobilní telefon

Záleží vám na vzhledu obalu na mobil?

Nebo jej vybíráte z ryze praktického hlediska? Pak byste měli vědět, že naše podvědomí zaznamenává zrakové vjemy i zdánlivě nevýznamné. Neustálý kontakt s mobilem se z psychologického hlediska dá přirovnat ke kojenci a jeho matce – ten bez ní „neudělá ani ránu“ a přiznejme si, že my bez mobilu mnohdy také ne. Pohled na barvu oděvu má tedy podobný význam, jako každodenní barevný vjem obalu na Huawei P20 Lite Módní mobil.

Ať už se rozhodnete pro silikonové pouzdro, nebo ve tvaru knížky, měli byste dbát na barevné provedení i na typ motivu. Ve svém zájmu se vyhýbejte tmavým barvám, které spíše odebírají energii, stejně jako negativní symboly různých temných životních stylů. Váš život může krásně oživit tyrkysová, hráškově zelená, růžová, bílá, červená, žlutá i zlatá, vděčné jsou motivy květin, motýlů, mandal a roztomilých zvířátek.