Máte vodu správně ošetřenou? Bazén je dobrá, ba přímo vynikající věc, ale musí se o něj pečovat. Což znamená hlavně dbát o čistotu vody, ale také tvrdě hlídat její kvalitu po jiné stránce. Hlavně tedy ničit bakterie, které samozřejmě lidské oko ani nemůže vidět.
Právě proto musí zde do boje nastoupitchemické vojsko. To s nimi zatočí raz dva. Ačkoli můžete být zapřisáhlí odpůrci chemických výrobků, bez nich to zde nejde. Sebelepší filtr bakterie zničit neumí. Udrží vodu čistou jako křišťál, to ano, ale neviditelné potvůrky v ní zůstávají.
Bazén u moře
Další věcí je pak kyslík ve vodě a tím se budeme zabývat. Voda má totiž právě část kyslíku obsahovat, patří to k jejím vlastnostem. Bez něj by hynuly ryby. Jasně, v bazénu jich asi moc nemáte, ale přesto by se i sem měl dodávat. Pokud se jej pokusíte nanosit do vody ve kbelíku, neuspějete. Sice se naběháte, čímž si procvičíte tělo, ale výsledek bude nulový.
Nuže je třeba zkusit něco nového a jiného. Jednou z možností je kyslíková chemie. Nemusíte tedy nikam běhat, tím méně s kbelíky, ale prostě ji použijete a máte vystaráno. Oč tedy přibližně jde?
Kyslíková chemie v podstatě dodá vaší vodě v bazénu patřičné množství aktivního kyslíku. Toto množství se řídí samozřejmě obsahem vašeho bazénu, takže pokud si něco z této technologie pořídíte, vždy si nejprveřádně prostudujte návod. Zde jsou uvedena přesná množství, která byste si měli do bazénu dát. Není třeba mít obavy, vše je klinicky kontrolováno.
Bazén u domu
Pokud si vyberete přímo kyslíkové tablety, vězte, že vaše volba byla velmi dobrá. Ani zde se není třeba ničeho obávat. Někteří dobrodinci tvrdí, že z tablet zůstává v bazénu prach. Není tomu tak. Tyto jsou vyráběny pod poměrně přísnou kontrolou a jejich výroba probíhá za vysokého tlaku. Tím se nějaká zrnitost či prašnost naprosto vylučuje. Takže bez obav si je kupte.