Nehody se stávají dnes a denně a právě proto se všichni spoléháme na pojištění. Ti kdo však neví, na co mají v případě nehody nárok, možná zbytečně propásnou šanci získat celkovou částku. Ujistěte se, že víte na co máte nárok, a že vám pojišťovna proplatí vše.

koal vozíčku

V případě autonehody

Ačkoliv se snažíte jezdit podle pravidel, vždy se najde někdo takový, kdo se jimi neřídí, nebo zkrátka usne za volantem po náročném pracovním dni, a nehoda je na světe. Nejste-li viníkem autonehody, máte nárok na odškodné. Za prvé máte nárok na plnou náhradu oprav, které budou potřeba na vašem autě zrealizovat. Dále pak v případě zdravotní újmy máte nárok na bolestné https://www.poradnaodskodneni.cz/, ušlé příjmy v případě, že kvůli zdravotním následkům nemůžete pracovat, a samozřejmě na plné proplacení všech nákladů spojených s léčbou.

Pracovní úraz

Pokud jste dodrželi veškerá pravidla bezpečnosti a stejně se vám udál pracovní úraz, máte nyní nárok na odškodné. Nejenže musíte dostat bolestné, máte nárok kromě nemocenské po celou dobu pracovní neschopnosti pobírat peníze, které dorovnají velký schodek v rozdílu nemocenské a vašich pravidelných příjmů.

autonehoda v zrcátku

Úraz s trvalými následky

Trvalé následky, tudíž následky po nehodě, kvůli kterým už nemůžete pracovat na stejné pozici a kvalita vašeho života utrpěla, aniž by mohlo po jisté době dojít k vyléčení těchto následků. V případě že nebyla nehoda ničí vina, musíte se spoléhat na svoji pojistku. Při podepisování pojistné smlouvy se ujistěte, na co všechno budete mít nárok. Budete také muset prokazovat, že jste si trvalé následky nezpůsobili sami.

Dávejte si pozor, zda vám bylo proplaceno vše, na co máte nárok. Pojišťovny se mnohdy snaží krátit peníze a plnění neposkytnou v celé výši, čehož si laik těžko všimne a neprohlédne jejich právní kličky. Chcete-li se ujistit, že jste dostali vše, na co máte nárok, požádejte o revizi odškodnění. Poproste odborníky z Poradny odškodnění, kteří vše prověří a vyřeší za vás.