Nákup z e-shopu má mnoho výhod oproti kamenné prodejně, ale za tímto obchodem se mohou skrývat různá rizika a podvody. Zboží z internetového obchodu bývá mnohdy levnější než z prodejny, ale jaká je jistota kvality? Nemluvě o tom, že obědnané zboží nemusí vůbec dorazit. Jendou z největších výhod nákupu přes internet je ta, že si zboží obědnáte z pohodlí domova a nemusíte pro něj jezdit kilometry daleko, ale tento hmotný statek bude doručen přímo k Vám.
nákupní košík

Internetové prodejny

Při nákupu z e-shopu je dobré vzít v potaz recenze zákazníků, kteří mají s e-shopem zkušenosti a už tam někdy v minulosti nákup prováděli. Na internetu existují různé webové stránky, na kterých můžeme najít recenze od zákazníků na dané e-shopy. Na internetu se nachází velké množství obchodů, a ne všechny jsou "ověřeny" zákazníky, tudíž je možné narazit na "podvodný e-shop".Ty mají většinou nižší ceny než ostatní obchody a požadují platbu pouze předem. Pokud tedy nakupujete na nějakém e-shopu poprvé, radši zvolte platbu na dobírku. Při platbě kartou je důležité si dávat pozor aby platba byla šifrována pomocí protokolu HTTPS (Hypertext Transfer Protocol Secure). Pokud v internetovém prohlížeči vyskočí "hláška" o neplatném certifikátu, raději zvolte jiný způsob kontaktu s e-shopem a nebo úplně jiný e-shop.
bezpečnost ochrana

Zboží

Nákup přes internet má velikou nevýhodu v tom, že není možné si zboží vyzkoušet a kvalita zboží může být horší než z kamenných prodejen. U většiny zboží je možnost vrácení do 14 dnů bez udání důvodu, vrácení musíte ale provést na Vaše vlastní náklady. Důležité také je si zásilku převezenou dopravní společností pečlivě zkontrolovat ještě před převzetím, mohlo by dojít k porušení zboží při přepravě, v takovém případě zásilku nepřebírejte a kontaktujte obchodní společnost.

Stručně sepsáno

·         Dávat si pozor na podvodné e-shopy
·         Zboží z e-shopu nemusí vůbec dorazit (nejen chybou prodejny ale i dopravní společnosti)
·         Číst recenze zákazníků na dané internetové prodejny
·         Při prvním nákupu na e-shopu raději volit platbu na dobírku
·         Při platbě kartou si dávat veliký pozor aby transakce byla šifrována
·         Některé zboží lze do 14 dnů vrátit bez udání důvodu
·         Nepřebírat zásilku v případě zničení


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup