Tato mašinka, jako správný vláček, který jezdí sám, protože má motorek na baterii, jezdí samozřejmě po kolejích. Ty jsou vyrobené z plastu, jsou tedy pro děti bezpečné, mohou být rovné i zaoblené, a dají se z nich postavit skutečně velká kolejiště, i z dětského pokoje do pokoje pro hosty, tedy tradičního obyváku. Tato železnice má i své železniční doplňky, jako jsou například výhybky.

oranžový vláček

Ale pozor, to není vše, nejen výhybky, co by to bylo za správnou železniční trať, která nemá pořádný tunel či most. Ano i tyto doplňky je možné dokoupit. Ale k vláčku si můžete dokoupit nejen koleje, výhybky, nebo tunely a mosty. Kromě jeřábů na nakládání zboží můžete mít i nádraží. Tady skutečně můžete svým dětem udělat radost, když se jejich dětský pokojík změní na tajuplný ostrov Sodor, kde nejen probíhají různá dobrodružství, ale také zde bydlí mašinka Tomáš a spousta jeho kamarádů, kteří spolu s vláčkem nabízejí pomoc všude tam, kde je jí potřeba. Ale nejen vláček, už máte doma přečtené všechny pohádkové knížky?

železniční stanice

Knížky o mašince Tomáš skutečně existují, jsou plné dobrých nápadů, dobrodružství a inspirací. Také se v nich píše o tajuplném ostrově Sodor, ano právě o tom ostrove, kde nejen probíhají různá dobrodružství, ale kde bydlí vláček se svými přáteli. A víte co je zde krásné? Všechny příběhy končí dobře, i když se vláček v příbězích dostává do různých potíží, které často způsobují zmatek. Ale naštěstí se vše vyřeší a to zdárně. A příběhy v knihách mají opravdu šťastný konec. A navíc se věci kolem vláčku pomalu a jistě stávají sběratelským artiklem pro dospěláky. Ono to totiž jsou i jiné předměty, které mají motivy vláčku, jako jsou kromě mašinek a knížek i odznaky, tříkolky, puzzle, peněženky, plyšáci, trička, různé skládačky, stolní hry, omalovánky, míče, věci do školy, oblečení a karetní hry.