Mít vlastní dům je zcela jistě lepší než bydlet v nájemním bydlení. Někomu samozřejmě může vyhovovat i nájem, ale jste v podstatě odkázáni na to, jestli vás někdo do svého majetku pustí – to je samozřejmě naprosto v pořádku, ale lidé mají často problém nájem sehnat kvůli předchozím špatným zkušenostem majitelů. I proto je lepší mít svůj dům, který můžete kdykoli v případě potřeby pronajmout někomu jinému a nebo prodat.

moderní bungalov

Kdo ještě svůj dům nemá, řeší otázku, jestli si jej postavit svépomocí a nebo raději nechat výstavbu na firmě. Svépomoc vám sice může ušetřit peníze, ale bude vás to stát hodně času a sil. Pokud chodíte do práce od do a potom budete muset chodit na stavbu každou volnou chvilku aby se to někam pohnulo, možná vás to hodně rychle přejde. Počáteční nadšení je jedna věc ale většinou velmi rychle přijde vystřízlivění. Postavit si dům svépomocí bez pomoci kohokoliv dalšího není jen tak a málokdo to dokáže.

Nechcete zešedivět na stavbě?
Pokud nechcete riskovat, že na stavbě ztratíte poslední zbytky sil a možná i zdraví, je určit lepší myslet na variantu stavby domu od firmy. Je to lepší pro řadu lidí, protože si jen vyberou typ domu a čekají na jeho zhotovení. Rozhodli jste se pro toto řešení? Pak je ještě varianta stavby a klíč a postupné stavby od různých firem, kdy každá firma či řemeslník udělá něco. Stavba na klíč znamená v podstatě to, že přijdete ke kompletně hotovému domu podle toho, co jste si vybrali.

klíč k domu

Teď jsou v kurzu zděné bungalovy, protože mají všechny kvality zděných domů a zároveň poskytují komfort a moderní bydlení bungalovu. Právě ty se staví pořád, protože nemusíte chodit do schodů, což oceníte nejen v důchodě, ale i při stěhování. Tahat věci do schodů není žádný med, a to je také důvod, proč tolik lidí od patrových domů upouští. Bungalov poskytuje dost prostoru i v přízemí.